Kaip atpažinti kenkėjiškas programas?

Nors apie kenkėjiškų programų daromą žalą žino daugelis vartotojų, tačiau ne visada pavyksta iš karto jas atpažinti ir imtis reikiamų kad jas nukenksminti. Kai kurios jų gali sukelti visišką chaosą jūsų kompiuteryje, atjungiant antivirusinę programą, trukdant normaliam įrenginių veikimui ir netgi sunaikinant arba užšifruojant dalį jose esančios informacijos. Tačiau yra ir tokių, kurie gal ilgą laiką „slėptis“ sistemoje, atveriant joje įvairias spragas ir nutekinant svarbius duomenis per daug neišsiduodant. Kaip gi galima nustatyti ar kompiuteris nėra užkrėstas kokia nors kenkėjiška programa? Štai keli pagrindiniai rodikliai, kad galima esate pasigavę tokį nepageidaujamą svečią:

  1. Atjungta antivirusinė programa. Kai kurios kenkėjiškos programos sugeba atjungti arba deaktyvuoti antivirusinę apsaugą. Tai leidžia joms netrukdomoms patekti kompiuterius ir pavogti arba sunaikinti duomenis. Bandymai perinstaliuoti ar atstatyti antivirusinę apsaugą yra blokuojamos, nes virusai gali pakeisti registrus, kas savo ruožtu apsunkina arba trukdo naujos apsaugos diegimą.
  2. Kompiuteris dirba lėtai arba stringa be jokių akivaizdžių priežasčių. Tai taip pat gali būti kenkėjiškų programų veiklos požymis. Dažnai tokiais atvejais pakanka atsidaryti užduočių valdiklį ir pasižiūrėti kurios programos ar procesai yra paleisti. Jei tarp jų yra daug resursų naudojančių nežinomų programų tai tikėtinai yra virusas.
  3. Naršyklė peradresuoja į kitas svetaines arba nepasileidžia. Naršyklių darbo sutrikimai yra gan reikšmingu ženklu, jog yra pažeistas kompiuterio saugumas. Tai dažnai pasireiškia kaip nukreipimas į įvairias reklamines svetaines, kurių ankščiau nesate ieškoję ar jose lankęsi.
  4. Kompiuteris pakimba persikraunant arba pastringa. Tai gali būti kai kurių kenkėjiškų programų veiklos pasekmės.

Žinoma tai tik keli pagrindiniai ženklai, kad reikėtų sunerimti ir sustiprinti savo įrangos apsauga arba kreiptis į specialistus dėl pagalbos.    

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.