Apipirkimo internetu įpročiai Baltijos šalyse

Internetinė prekyba dideliais žingsniais veržiasi į priekį ir tam tikrose srityse populiarumu nė kiek nenusileidžia fizinėms parduotuvėms. Tokia tendencija stebima jau ne vienerius metus ir augantys internetinės prekybos rodikliai fiksuojami ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje bei Estijoje. Tačiau pačių pirkėjų įpročiai kiek skiriasi – lietuviai, latviai ir estai paprastai renkasi skirtingus prekių pristatymo bei atsiskaitymo būdus, taip pat skiriasi ir įrenginiai, iš kurių įprasta apsipirkti internetu.

Viena rinka – skirtingi sprendimai

                      Nors Baltijos šalių gyventojai ir jų poreikiai dažnai laikomi viena rinka, kurioje realizuojamas toks pats ir tokios pat rūšies bei kokybės prekių kiekis, pastebima, kad lietuvių, latvių ir estų pirkimo įpročiai skiriasi, todėl ir rinkodaros sprendimai negali būti taikomi šabloniškai. Čia ypatinga reikšmė tenka SEO paslaugoms, tiksliau – tinkamai atliktai analizei. SEO paslaugos užtikrina, kad pirkėjas kiekvienoje rinkoje, nesvarbu, kokia artima ji būtų kaimyninės šalies rinkai, kuo paprasčiau ir greičiau rastų jam reikalingas prekes. Pirkėjų lūkesčių amplitudė skatina visose Baltijos šalyse veikiančius verslus imtis skirtingos strategijos kiekvienoje jų, kad kuo tiksliau būtų patenkinti klientų poreikiai.

Skirtingi artimų tautų įpročiai

                      Ryškiausias lietuvių, latvių bei estų apsipirkimo internetu panašumas – kol kas dauguma jų renkasi prekių atsiėmimo fizinėje parduotuvėje galimybę. Tyrimai rodo, kad daugiau nei trečdalis Baltijos šalių gyventojų pirmenybę teikia atvykti atsiimti prekių į nurodytą vietą ir ten pat už jas atsiskaityti užuot rinkęsi pristatymą į namus ir atsiskaitymą iš anksto. Tiesa, sparčiai populiarėja ir paštomatai, kurių pasirinkimo procentas per 2019 metus augo visose šalyse ir pagal tendenciją ateityje turėtų aplenkti kitas prekių pristatymo alternatyvas (pirmiausia Estijoje, tuomet Latvijoje ir galiausiai Lietuvoje).

Kai kurie rodikliai gali ir nustebinti. Štai, pavyzdžiui, Lietuvoje šiuo metu vienas populiariausių prekių, pirktų internetu, atsiėmimo būdas – pristatymas į namus, o Latvijoje – atsiėmimas pašto skyriuose.

Skirtumai pastebimi ir renkantis atsiskaitymo būdus. Lietuvoje ir Latvijoje dominuoja atsiskaitymo atsiimant prekes galimybė – parduotuvėje mokant grynaisiais arba kortele. O štai Estijoje pirmauja atsiskaitymas bankiniu pervedimu. Baltijos šalis vienija įrenginių, kuriais naudojantis apsiperkama, pasirinkimas. Daugiau nei trečdalis pirkėjų visose šalyse internetines parduotuves aplanko išmaniaisiais telefonais.

Apskritai šie skaičiai iliustruoja, kad vis didesnė dalis prekybos keliasi į internetinę erdvę, todėl didėja ir konkurencija bei paieškos efektyvumo svarba. SEO paslaugos tampa būtinybe verslui, kuris nori sėkmingai įsilieti į rinką ar tęsti veiklą jai keliantis į elektroninės prekybos lygmenį.

Jeigu norite nemokamai pabandyti vieno mėnesio SEO paslaugas – skaitykite apie tai digitalstar.lt.

Digital Star, skaitmeninio marketingo ir SEO agentūra

+37060695954

Info(eta)digitalstar.lt

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.