Darbas technologijos srityje užsienyje

Jei nusprendėte, kad darbas technologijos srityje jums tiktų geriausiai ir jūs turite atitinkamą išsilavinimą, kvalifikaciją bei patirtį, tuomet jus galėtų sudominti ir patrauklūs darbo pasiūlymai užsienyje. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad akimirksniu turėtumėte krautis lagaminus ir vykti į pasirinktą užsienio šalį. Visuomet pirmiausia rekomenduojama darbo savo srityje pasidairyti Lietuvoje.

Tačiau, deja, bet iki šiol anaiptol ne kiekvienas savo srities specialistas mūsų šalyje atranda jo lūkesčius ir kvalifikaciją atitinkančią darbo vietą. Todėl jei jūs taip pat susidūrėte su tokia situacija, akivaizdu, kad galite pagalvoti ir apie darbo pasiūlymus užsienyje. Tačiau darbas užsienyje nėra lygiagretus darbui Lietuvoje, todėl verta atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių.

Pirmiausia turite ištirti rinką

Labai svarbu, kad pradėtumėte nuo informacijos paieškos ir įsigilinimo į šiandieninę rinką. Lietuvos rinka nuo jūsų pasirinktos užsienio šalies rinkos gali labai akivaizdžiai skirtis. Tai reiškia, kad nepaisant to, kokia yra konkrečios srities specialistų paklausa Lietuvoje, dar nereiškia, jog tokia pati paklausa vyraus ir užsienio šalyje. Be to, skiriasi ir darbuotojams keliami reikalavimai bei darbo sąlygos. Jau nekalbant apie tai, kad skirtingose užsienio šalyse skirtingiems specialistams yra mokami nevienodi atlyginimai. Todėl akivaizdu, kad visa ši informacija turėtų būti išanalizuoti iš anksto.

Kuo daugiau dėmesio ir laiko jūs skirsite tokios informacijos paieškai ir rinkos analizei, tuo lengviau jums turėtų būti atlikti ir darbo technologijos srityje paieškas. Jei jūs būsite tinkamai informuoti ir žinosite visas skirtingų šalių rinkų aktualijas, galėsite priimti geriau apgalvotą ir labiau pasvertą sprendimą.

Atsižvelkite į savo kvalifikaciją

Taip pat ne ką mažiau aktualu suprasti, kokios iš tikrųjų yra jūsų tikrosios galimybės ir kokia yra jūsų kvalifikacija. Tai reiškia, kad visą tai jūs turite vertinti objektyviai, atsižvelgdami į tai, kokie yra pagrindiniai darbdavių keliami reikalavimai ir ko iš jūsų gali būti tikimasi. Pakankamai dažnai yra susiduriama su situacija, kuomet darbo ieškantys žmonės savo sugebėjimus ir turimą kvalifikaciją vertina kur kas geriau nei potencialūs darbdaviai. O tai gali sukelti daug nesusipratimų ir tuščių lūkesčių. Norint to išvengti reikėtų pažvelgti į dabartinės rinkos standartus ir tai, koks yra į konkrečias darbo vietas kandidatuojančių žmonių turimas išsilavinimas, kvalifikacija ir darbo patirtis.

Jei jūs manote, kad jūsų turimos patirties ir žinių vis dėlto gali nepakakti konkrečiai darbo vietai, tuomet pirmiausia vertėtų imtis visų priemonių, kurios padėtų jums savo kvalifikaciją pakelti. Tokiu būdu jūs galėtumėte jaustis tvirčiau ir labiau pasitikėti savo jėgomis kandidatuojant į vieną ar kitą darbo vietą – tiek Lietuvoje, tiek ir bet kurioje užsienio šalyje.

Sukurkite puikų gyvenimo aprašymą

Prieš imdamiesi naujo darbo paieškų jūs turėtumėte pasirūpinti ir savo gyvenimo aprašymu. Tačiau į pastarąjį reikėtų žvelgti gerokai rimčiau nei jūs manote. Iš tikrųjų nuo to, koks bus jūsų gyvenimo aprašymas, gali labai tiesiogiai priklausyti ir jūsų galimybės gauti konkrečią darbo vietą. Ir net jei jums visa tai skamba labai neteisingai ir galbūt netgi nesąžiningai, vis dėlto realybė yra būtent tokia. Į darbo vietą, kuri jus sudomins, be jūsų kandidatuos dar daugybė kitų darbo ieškančių specialistų, o tai reiškia, kad esant didžiulei konkurencijai jūs turite stengtis pasitelkti visas įmanomas priemones, kurios padėtų lengviau būti pastebėtiems. Tuo tarpu jūsų gyvenimo aprašymas bus vienintelė priemonė, kurios pagalba jūs galėsite tai padaryti pirmajame darbo paieškų etape.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.